16.08
2019

Наразі відповідні роботи здійснюються по пр. Соборному від вул. Героїв Сталінграду, включаючи площі Соборну і Покровську.

[Читати детальніше]

16.08
2019


Президент України Володимир Зеленський імовірно приїде у Кропивницький у понеділок, 19 серпня. Про це «КП» повідомляють власні джерела.

08891

Під час робочої поїздки Зеленський представить нового очільника або очільницю Кіровоградщини.

Нагадаємо, нині обовʼязки голови облдержадміністрації виконує Світлана Лобанова.

16.08
2019

Правоохоронці розшукують чоловіка, який у парку «Шахтар» м.Олександрія посеред дня зґвалтував 13-річну дівчинку, яка поверталася парком додому.

[Читати детальніше]

16.08
2019

Вся надежда на полицию

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Жители улицы Знаменской не раз обращались к местной власти с просьбой ограничить движение крупногабаритного транспорта – большегрузы, идущие на большой скорости, не только разрушают дорожное покрытие, но и являются постоянным источником шума и загазованности, а вибрации от их движения разрушают близлежащие дома. Исполком поручил УЖКХ обратиться в Департамент патрульной полиции с просьбой разрешить движение автотранспорта по этой улице только по направлению к Знаменке. 

Елена Карпачева

16.08
2019

Предприниматель Евгений Ленок – собственник бывшего кинотеатра на площади Покровской (Кирова) – признался, что сейчас у него нет возможности привести здание в порядок.

[Читати детальніше]

16.08
2019

Жилье для детей-сирот

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

В Александрии в очереди на получение жилья стоят 108 детей-сирот  и лишенных родительской опеки, из них двое – с инвалидностью. Для того, чтобы обеспечить их жильем, нужно свыше 33 млн гривен.

[Читати детальніше]

16.08
2019

Вспомнили о шахтерах

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

День шахтера, который когда-то был одним из главных праздников Александрии, уже давно не отмечается. Нет ни салютов, ни концертов, ни чествований лучших работников и ветеранов отрасли, как это было когда-то. Но в этом году, по ходатайству представителя Укруглепрофсоюза в Александрийском буроугольном регионе М.Орла, секретаря Александрийского (Димитровского) поселкового совета  А.Дмитренко и председателя Пантаевского поселкового совета И.Бульбы за многолетний труд  и заслуги будут отмечены ветераны труда угольных предприятий.

[Читати детальніше]

16.08
2019

Грядут сокращения?

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

10,3 млн гривен не хватает до конца года на выплату зарплаты в сфере медицины и 9 млн гривен – в системе образования Александрии, сообщил городской голова Степан Цапюк. 

[Читати детальніше]

16.08
2019

За кулисами театра

Рубрика: Новости. Автор: Lena

Городской дом культуры сегодня похож на улей – здесь полным ходом идет ремонт внутренних помещений. Его внешний вид уже оценили горожане, и в подавляющем большинстве комментариев их отзывы были положительными, а то и восхитительными.

[Читати детальніше]

16.08
2019

Кожна влада в Україні хоче стати кращою за попередню. Або хоча б виглядати. А кожен президент спочатку хоче увійти в історію. Але починають всі однаково. Зі звільнення чиновників вищих рангів.

Була надія, що від цієї традиційної кадрової «вирубки» нова влада відмовиться, і їй на зміну прийдуть демократичні методи відбору кандидатів, де вагоме слово має бути за населенням регіонів, якими переможці конкурсу будуть керувати або представляти їх у парламенті. І щось таке ми навіть не раз чули від Зе-команди, але, на жаль, у потрібний момент не виявилося потрібних законів. Не залишили «папєрєднікі». У результаті країна отримала аж дві третини нових облич у Верховній Раді. Але про парламент і Кабмін – трохи пізніше, після 1 вересня. Зараз поговоримо про голів регіонів. Про губернаторів.

«Позиція президента полягає в тому, що всі голови ОДА повинні бути звільнені», – сказала його прес-секретар Юля і майже не обдурила: 11 червня Володимир Зеленський звільнив 15 голів облдержадміністрацій. Хоча, як відомо, в Україні 24 області.

«Всі так всі» – не вийшло. Ті, кого залишили, відчувають себе не те щоб зрадниками, швидше чужими серед своїх. Сидять тихо, як миші, не знаючи, яка віжка завтра потрапить під хвіст президенту і його Богдану. А ті, кого звільнили, з образою дивляться на «залишених», порівнюють себе з новопризначеними і думають: «Ну от якого біса!» Але найприкріше тим, кого Зеленський звільнив більше місяця тому і нікого на їх місце не призначив.

Немов у відповідь на запитання «з місць» в одному зі своїх інтерв’ю глава президентського офісу Андрій Богдан пояснив, що ідея вибору глав областей шляхом референдуму не вмерла: «Є варіант через рік це поєднати з місцевими виборами». А чого, тепер можна і через рік – куди поспішати?

Треба сказати, що буквально всі українські президенти відрізнялися вмінням тримати майже нескінченну паузу при призначенні губернаторів і глав райдержадміністрацій. По півроку тягнули з указами. А в. о. – вони тимчасові виконавці і є: навіщо починати нові проекти, якщо завтра можуть звільнити?

Втім, коли читаєш досьє на нових губернаторів, починаєш думати: а може, воно на краще, що Володимир Олександрович не поспішає з призначеннями?

Голова Закарпатської області Ігор Бондаренко – «великий» бізнесмен, власник мережі з семи кав’ярень у Мукачевому та Ужгороді. Круто? Його колега, губернатор Черкащини Ігор Шевченко, – власник фірми, яка займається переробкою та консервуванням м’яса свійської птиці.

Новий голова Луганської ОДА Віталій Комарницький – ректор Луганського держуніверситету внутрішніх справ. У минулому член Партії регіонів, депутат Луганської облради від ПР. «А що, так можна було?!»

Можна продовжувати, але не хочеться. Нехай кожна область сама свій геморой лікує. Нас наша хвилює – Кіровоградська. Скільки не намагався отримати хоч якусь інсайдерську інформацію – нічого не виходить. Мовчать у столиці, як партизани. Одеській області цілих п’ять кандидатів запропонували на вибір, а для нас – «Немає кандидатури», «Тривають консультації».

Чому Володимир Зеленський гальмує з призначенням губернатора Кіровоградщини – не можу пояснити. Тим більше, що один мудрий чоловік (Коломойський його прізвище) дав новому президенту слушну пораду: «Якщо обирати, кого призначати – тих, кому довіряєш, чи професіоналів своєї справи, – я б побажав йому призначати на першу позицію тих, кому довіряєш, а заступників – професіоналів». Втім, є у мене одна здогадка.

Поки писав колонку, згадалася давня історія. Якось на концерті «95-го кварталу» в обласній філармонії (а я був на всіх, спасибі Миколі Івановичу Кравченку), «кварталівці» так некрасиво пройшлися по Кіровограду, що глядачам ніяково стало. Мовляв, відстій тут у вас повний! Ну, не Кривий Ріг у нас, звичайно, але ми ж квитки недешеві купили, зал переповнений, ляскаємо щосили – за що з нами так? Сам жарт забувся, і навіть осаду не залишилося. У нас не залишилося, а у Володимира Зеленського – не впевнений…

Юхим Мармер, «Україна-Центр»

16.08
2019

16 серпня – 60 років тому в Олександрії здано в експлуатацію перший в Радянському Союзі завод гірничого воску (Семенівський завод гірничого воску) потужністю 4500-5000 тон сирцю буровугільного воску на рік.

[Читати детальніше]

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень