6.02
2020

Дев’ятикласниця Ізмайлівської школи презентувала в Олександрії свою збірку «Цвіт першої надії», куди увійшли 16 прозових та 3 поетичні твори. Книга видана у Києві за власні кошти родини та спонсорську допомогу. Презентація пройшла у Центральній міській бібліотеці ім. Пушкіна.

Аліна Шевченко – неодноразова переможниця багатьох конкурсів, у тому числі двічі – регіонального етапу конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика, здобуває освіту у Малій академії наук у секції «Літературна творчість». Писати дівчина, яка живе у селі Гайок, почала два роки тому, але змалечку полюбляє читати книги. Її однолітки надають перевагу тому, з чого складається типове життя підлітків, але Аліна повсякчас обирає усамітнення, спілкування з природою, догляд за тваринами. А ще вона любить слухати музику іноземних виконавців і пише у звичайний зошит казки, оповідання, новели і повісті.

Шлях до видання власної книги був непростим, але він пройдений, і ось наприкінці 2019 року ілюстрована збірка вийшла з друку і вже знайшла своє місце на книжних полицях Центральної міської та районної бібліотеки (де теж того дня, 5 лютого, пройшла презентація видання). «Цвіт першої надії» отримав таку назву тому, що мрії Аліни здійснилися, її надії на те, щоб побачити свої твори надрукованими, втілилися у реальність. Книга буде цікавою як одноліткам дівчини, так і дорослим, яким допоможе краще зрозуміти внутрішній світ тінейджерів. У своїх оповіданнях Аліна змальовує непрості події з життя головних героїв, порушує проблеми спілкування між дітьми і дорослими, вибору шляху подолання проблем. Стиль Аліни не схожий на дитячий, у неї багата мова, глибокі думки, цікаві образи і сюжети, а її герої близькі кожному читачеві, бо у їхніх душах палають різноманітні почуття, вони переживають, мріють про щастя, шукають своє місце у цьому світі і вихід із складних ситуацій. Авторка говорить, що надихається навколишнім світом, природою і долями людей, яким вдається знайти вихід зі складних ситуації.

Розділити з Аліною радість виходу у світ першої збірки до Олександрії приїхали люди, які першими помітили її здібності і допомогли повірити у себе і реалізувати задумане. Це шкільний бібліотекар Тетяна Красюк і вчитель української мови ті літератури Ізмайлівської школи Людмила Пасхал. У тому, що «Цвіт першої надії» вийшов з друку, а його авторка стала знаною не лише в Олександрії, велика заслуга саме вчителя Людмили Іванівни. Вона дуже тепло говорила про свою ученицю: «Здібна, старанна, відповідальна, не по-дитячому доросла – і у поглядах, і у вчинках, і у творах. Вона уже не дитина, але ще і не доросла. Пише дуже цікаво, їй вдаються діалоги, у творах багато позасюжетних ліній, а лексика багата і непритаманна 14-річній дитині. Читаєш і захоплюєшся. Багато у чому твори Аліни автобіографічні, а у героїв є реальні прототипи, і коли ми читали ї  у школі під час уроків з літератури рідного краю, діти слухали затамувавши подих, а у кінці аплодували».

Людмила Іванівна – перша, кому Аліна довірила прочитати свої проби пера. І вчитель оцінила цю довіру, поставилася до неї бережно та відповідально. Читала уважно, в кінці кожного твору писала свої думки та зауваження, часто наодинці спілкувалася зі своєю здібною ученицею, яку називає просто – моя Аліна. І дівчина, побачивши небайдуже ставлення вчителя, розкрилася, дослухалася до порад, вдосконалювала свій талант. І цей талант дозволив їй посісти третє місце у Всеукраїнському конкурсі на різдвяну казку (з казкою про хворого на ДЦП хлопчика), зустрітися у Києві з сином Василя Стуса (після написання у МАН роботи про дисидентський рух), а під час презентації книги «Цвіт першої надії в обласній дитячій бібліотеці у Кропивницькому літературознавець, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Григорій Клочек запропонував Аліні вступити до навчання у цей виш. Аліна мріє стати журналістом і взяти участь у конкурсі «Коронація Слова», вже працює над наступною книгою, а її улюблені письменники –Василь Стус, Ліна Костенко та Макс Кідрук.

Під час презентації у бібліотеці ім. Пушкіна Аліна Шевченко читала уривки зі своїх творів «Маючи надію», «Королева лялькового світу» та один із перших своїх віршів. Привітати її з важливою подією прийшли поціновувачі літературної творчості, поетеса Лілія Маруфі присвятила дівчині вірш, а подруга по Facebook Світлана Лігун подарувала пісню Миллион алых роз».

Аліна отримала гарний досвід і не дарма слоган її першої книги: «Мрії реальні, якщо бути наполегливою». Дівчина знає, що усього треба досягати наполегливою працею і вірить, що це вклад у себе майбутню, справжнього професіонала.

І наостанок. Олена Колосовська, поетеса, член літературного об”єднання «Джерело» і завідуюча сектора по роботі з дітьми та молоддю ПК «Свілопільський», щиро дякуючи, сказала Людмилі Іванівні Пасхал: «Це велике щастя, коли вчитель вчасно помічає таланти своїх учнів і дає початок їхньому творчому шляху». На що Людмила Іванівна відповіла: «Завдання дорослих – допомогти дітям знайти себе і стати на ноги».

Олена Карпачова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень